میدان آرژنتین - خیابان الوند کوچه آویز

اولین یادواره شهدای بهداری سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع)

اولین یادواره شهدای بهداری سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع)

به گزارش روابط عمومی بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت اولین یادواره شهدای بهداری سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع) روز دوشنبه ۱۵ مهر از ساعت ۸:۳۰ در سالن ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با حضور خانواده معزز شهدا ، مسئولین سپاه استان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد دکتر شیرانی و  مسئول موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس مقاومت سردار نصرالله فتحیان برگزار شد.

 سردار فتحیان در این دیدار گفت : این استان به فرمان امام در دفاع مقدس بیش از ۵۵ گردان نیروی رزمی به جبهه های حق علیه باطل اعزام کرده است . استانی که درآن سال ها زیر ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داشته است و حاصل آن فداکاری ها تقدیم ۲۴۴۸  شهید است، یعنی چیزی حدود ۸ گردان شهید  در راه خدا تقدیم انقلاب کرده است . همان طور که امام فرمود: راه قدس از کربلا می گذرد راه کربلا را همین شهدای دفاع مقدس باز کردند و راه قدس را ان شاء الله شهدای مدافع حرم باز خواهند کردند. من از شما می پرسم امروز این قدرتی که داریم آیا مرهون مذاکره است یا مرهون مقاومت و جهاد در راه خدا ؟ آیا زدن هواپیمای فوق پیشرفته آمریکایی در ارتفاع ۵۵ هزار پا با جلسه گذاشتن و حرف زدن میسر می شود؟ یا نیاز مند ۳۰ سال کار مجاهدانه و علمی جوانان  این مملکت است. پس از پایان یافتن ۸ سال دفاع مقدس و جانانه جوانان انقلاب از میهن اسلامی به دستور آقا تمام مشکلات و کمی و کاستی های دفاعی و نظامی ما لیست شد و در جلسه ای عنوان شد ،آقا فرمودند: به اذن الله و حول و قوه الهی باید تمام این مشکلات را حل کنیم و این که امروز ما به این قدرت بازدارندگی رسیده ایم محصول ۳۰ سال تلاش مجاهدانه است، فدا کاری های زیادی در طول دوره حیات جمهوری اسلامی انجام شده است تا ما به این نقطه برسیم. بد نیست خاطره ای هم از دفاع مقدس ذکر کنم.
عملیات خیبر بود ، اسفند ماه سال ۱۳۶۲ جنگ سنگینی در گرفته بود و فردای عملیات من به جزیره مجنون آمده بودم ،یکی از سنگرهای عراقی ها را تیم پزشکی تبدیل به اورژانس کرده بود و مملوء از مجروح بود و تیم پزشکی ۲۴ ساعت بود که مشغول خدمت رسانی بودند ، احوال پرسی کردم و گفتم چه مشکلی دارید، همگی گفتند فقط نیروی جایگزین، من برای تامین نیرو به بیمارستان خاتم الانبیا (ص) مراجعه کردم و این مشکل را با شهید دکتر محمد علی رهنمون مطرح کردم و گفتم نیاز به ۱۰ نفر نیرو پزشکی داریم برای جایگزینی اورژانس خط، نفر اول لیستی که به من تحویل دادند اسم خودشان بود، بنده به ایشان گفتم آقای دکتر شما مسئول بیمارستان هستید و امکان حضور شما وجود ندارد، شهید رهنمون با شنیدن این حرف شروع به گریه کردند و گفتند آقای فتحیان آیا میخواهید ما را محروم کنید از خط مقدم رفتن، این در حالی بود که همان منطقه هم زیر آتش دشمن بود . به هر حال با درخواست ایشون موافقت نکردم و فردای همان روز در بمباران به درجه رفیع شهادت نائل شدند .

دیگر برنامه های این یادواره روایتگری حجت‌الاسلام جوشقانیان و مداحی حسین علیمحمدی و تجلیل از رزمندگان بهداری دفاع مقدس و خانواده های معزز شهدا بود .

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

61 + = 67

موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت