جلسات هماهنگی برگزاری اولین کنگره ملی ۳۵۰۰ شهید جامعه پزشکی

 

هرگاه مردان فداکار و باگذشت به میدان نیامده اند، کشور دچار ذلت شده و هرگاه همچون دوران دفاع مقدس مردان بزرگ و دلاور در صحنه حضور داشته اند، کشور سربلند شده است.
نباید اجازه داد در اثر برخی جلوه های کاذب و عظمتهای دروغین، یاد شهیدان فراموش و کهنه شود و فعالیتهایی همچون کنگره شهدا پادزهر آن توطئه و حرکت مسموم است.
مظهر کامل ایمان راسخ در زنجیره‌ی بسیار مهم ایمان و مقاومت، شهیدان و ایثارگران هستند، بنابراین نظام اسلامی به تعظیم و تکریم شهدا نیازمند است.
امام خامنه ای(مدظله العالی)

بر اساس مصوبه سومین جلسه هیئت امنای موسسه بهداری رزمی که با حضور وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در تیرماه ۱۳۹۸ برگزار گردید مقرر شد اولین کنگره ملی شهدای جامعه پزشکی با ریاست وزیر بهداشت در سال ۹۹ برگزار شود. بر همین اساس جلسات برنامه ریزی و هماهنگی کنگره در تاریخ ۱ و ۸ ابانماه در محل سالن الغدیر معاونت آموزشی وزارت بهداشت با حضور معاونین وزارت بهداشت و درمان ، مسئولین سازمان بسیج جامعه پزشکی ،سازمان بسیج دانشجویی،معاونین بهداشت ،امداد و درمان و آموزش سپاه و ارتش و نماینده سازمان جمعیت هلال احمر برگزارشد.

در این جلسات اعضا، با بهره مندی از تجارب گذشته موضوعات را بر اساس سه شاخص : اهداف ، مخاطب و محتوا بررسی و پیشنهادات خود را ارائه کردند .
قرار است این کنگره در سال آینده با هدف کلی زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای والا مقام جامعه پزشکی برگزار شود .
زمان های پیشنهادی برای برگزاری این کنگره از سوی اعضای حاضر عبارتند از :
۱ ) هفته بسیج _سال ۱۳۹۹
۲) روز شهدای هویزه _ سال ۱۳۹۹
۳) روز پزشک _ سال ۱۳۹۹
محل دبیرخانه کنگره ،معاونت آموزشی وزارت بهداشت و درمان در نظر گرفته شد . دبیر اجرایی کنگره آقای دکتر اخوان و دبیرعلمی و فرهنگی آقای دکتر امامی رضوی انتخاب شدند.
گزیده پیشنهادات اعضا: دکتر امامی رضوی:دبیرخانه دائمی تشکیل شود دکتر محققی: باید نیاز سنجی شود و بر اساس ان فعالیت ها تعریف شوند. با استفاده از تجربیات بهداری دفاع مقدس در حوزه اقتصاد مقاومتی ، می توان با بهره گیری و پیاده سازی آن در حوزه سلامت ، بر مشکلات موجود فائق آمد سردار فتحیان: به نظر بنده حکمت اینکه وزیر بهداشت دو معاونت آموزشی و فرهنگی را مامور اجرای این برنامه کردند این بود که این برنامه هم بعد علمی دارد و هم بعد فرهنگی لذا لازم است که معاونین مربوطه میدانی تر و اجرایی تر وارد صحنه شوند و دیگر مجموعه های حوزه سلامت نیز با تمام توان از این برنامه حمایت کنند دکتر عرب خردمند: بعد از برگزاری کنگره ، از فعالیت های انجام گرفته ارزیابی علمی به عمل آید. مشکلات حوزه سلامت و اقتصاد حوزه سلامت اسیب شناسی شود و روی آنها کار پژوهشی انجا م گیرد دکتر مهتدی: پس از تعیین اهداف فرععی، محتوی متناسب با مخاطبین در قالب های مختلف تولید شود و بخش تولید مقالات علمی پژوهشی به کنگره اضافه شود. دبیر کنگره برای خود مشاورینی در حوزه های مختلف هنری ، رسانه و …. انتخاب کند

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 70 = 79