شهید محمد علیم عباسی گراوند

نام:محمد علیم 

نام خانوادگی:عباسی گراوند

تأهل:متاهل

محل تولد:کوهدشت

تاریخ تولد:۱۳۴۳/۳/۱۳

محل شهادت / فوت:کربلای۵ شلمچه

تاریخ شهادت / فوت:۱۳۵۱/۱۱/۱

محل دفن:لرستان- کوهدشت

زندگی نامه:

شهید اسوی اخلاق صبرومهربانی ،نه تنهاطبیب جان بود وی درسال ۱۳۴۳ درکوهدشت دیده به جهان گشود محیط خانواده سبب شد تامعنویت درهمان ایام کودکی درروح او موکد شود تحصیلات ابتدایی را تا سال ۵۵ به پایان رساند دورهی راهنمایی او مصادف باشکوفایی انقلاب بود دورهی دبیرستان را دردبیرستان دکتر شریعتی ادامه داد سپس ضمن حضوردر جبهه دررشته پزشکی پذیرفته شد اماحضوردرسنگررا واجب دانست واولین باردر۱۵ سالگی به جبهه بستان اعزام شد وازناحیه کمرشدیدا زخمی شد اما آن روح بزرگ آسمانی را زخم های خردزمین گیرنکرد پس ازبهبودی در فتح فاو شجاعانه شرکت کرد وسرانجام درتاریخ ۶۵/۱۱/۱عملیات کربلای ۵ درشلمچه به دیدارحق شتافت یادش گرامی راهش پررهرو.

شهید حاج محمد علیم عباسی معروف به شهرام اسوه صبر و استقامت و اسطوره اخلاق و مهربانی، نه تنها طبیب تن که طبیب جان نیز بود . در سال ۱۳۴۳ در شهرستان کوهدشت در خانواده ای مذهبی و متدین چشم به جهان گشود . محیط دینی و سرشار از معنویت سبب شد که در همان ایام کودکی در روح او عشق به خدا و دین داری آمیخته شود . تحصیلات ابتدایی را تا سال ۱۳۵۵ به پایان رسانید . مقطع راهنمایی او همزمان با شکوفایی اتقلاب بود . وی تحصیلات دبیرستان را در دبیرستان دکتر شریعتی کوهدشت آغاز کرد ،که مصادف با شروع جنگ تحمیلی بود واین باعث شد تا سنگر علم را رها سازد و در سنگر عشق و جهاد در راه معبود بشتابد .

وصیت نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم
وصیتهاى معنوى من همان وصیتهایى است که هزاران تن بهتر از من کرده‌اند. پس اگر دلى بوده که پذیرا شود به همانها عمل کند.
سخنى که در زندگى بسیار گفته‌ام «وشتر بروح» دیگر کلامى نخواهم گفت.
به یاد شهرام اسوه استقامت و ایثار و نام آشناى قلوب متعهد و مومن شهرمان که حیات را به بازى گرفت و مرگ را به اسارت درآورد و به یاد سردار دلاورى که با پرتاب آیینه وجودش در بستر زمان مفسر حیات گردید.
حاج محمد علیم عباسى
قسمتی از وصیت نامه
فرازی از وصیت نامه شهید
وصیتهای معنوی من همان وصیتهایی است که هزاران تن از من کرده اند پس اگر دلی بوده که پذیرا شود به همانها عمل کنند والا منی که در زندگی بسیار گفته ام « ستر بروج » دیگر کلامی نخواهم گفت

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 3 = 13