میدان آرژنتین - خیابان الوند کوچه آویز

عزاداری دهه اول محرم هیئت امدادگران عاشورا

عزاداری دهه اول محرم هیئت امدادگران  عاشورا

هر ساله در دهه اول محرم هیئت امداد گران عاشورا متوسل به حضرت فاطمه زهرا ـ«س» برنامه عزاداری سیدالشهداء را در دستور کار خود دارد، امسال نیز طبق روال گذشته، این هیئت مراسم عزاداری امام حسین در دهه اول محرم را با شوری دوچندان برگزار کرد .
این هیئت در سال ۱۳۷۶ به همت رزمندگان و پیشکسوتان بهداری رزمی در دوران دفاع مقدس بنا نهاده شد تا با توسل به مادر نیکی ها حضرت فاطمه زهرا «س» در راستای حفظ فرهنگ ایثار که آرزوی امام راحل بود ، همچنان در جامعه حضوری فعال داشته باشد.
برنامه های متنوع این هیئت در دهه اول محرم و همچنین سخرانی های جذاب حجت الاسلام صفدری عزاداران زیادی را را جذب خود کرد. جای خوشنودی و مباهات است که امسال حضور جوانان و نوجوانان در این هیئت پر رنگ تر از سال های گذشته بوده است.
از برنامه های این هیئت می توان به برگزاری نماز جماعت، ختم زیارت عاشورا، ختم قرآن کریم ،سخنرانی واعظ محترم هیئت ،حجت الاسلام مقدسی و همچنین برگزاری روضه و مراسم سینه زنی اشاره کرد .
حضور فعال و خالصانه ی مقامات بلند مرتبه ی کشوری و لشکری در مراسمات این هیئت همواره بسیار جالب توجه بوده است. هیئت امدادگران عاشورا در ظهر عاشورا و تاسوعا میزبان سرلشکر سلامی فرماندهی محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نیرو های مسلح بود .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

47 + = 56

موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت