دفاع مقدس یک حرکت حیاتی، یک نفس کشیدن بود برای این ملت؛ نفس نمی کشیدیم، می مردیم، این را باید زنده نگه داشت. (امام خامنه ای مدظله العالی)


مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت

 

 

بهداری رزمی دفاع مقدس یکی از مجموعه های تخصصی در عرصه 8 سال حماسه پایداری و مقاومت بود که با برپایی بیش از 50بیمارستان صحرایی و هزاران پست امداد و اورژانس در محورهای عملیاتی و حضور رزمندگانش، همپای دلاورمردان عرصه نبرد، از خط مقدم تا بیمارستانهای صحرایی و شهری، احیاگر و التیام بخش آلام و جراحات مجاهدان فی سبیل الله بودند و در این مسیر مقدس بیش از 3500 شهید تقدیم انقلاب اسلامی نموده است. حرکت مقدسی که با به میدان آمدن بخشی از نیروهای متعهد و انقلابی جامعه پزشکی از دوران انقلاب آغاز شد و نقطه اوج آن، حضور حماسی و تحسین برانگیز این جامعه در دوران دفاع مقدس و استمرار آن حضور، در سالهای پس از جنگ تحمیلی، در درمان مصدومین و جانبازان ظهور و بروز داشته است و اکنون نیز در جبهه مقاومت افتخار آفرینی می کند.

مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت با نگاه راهبردی به آن پیشینه درخشان و با رویکرد علمی، پژوهشی و فرهنگی در اسفند ماه سال 1395 بنا به پیشنهاد و حکم سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل ن.م تاسیس و فعالیت خود را آغاز نموده است.

این مؤسسه در صدد است با مشارکت و همکاری دستگاههای مربوطه( وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بهداری نیروهای مسلح، جمعیت هلال احمر، سازمان نظام پزشکی ،جهاد سازندگی ، سازمان تأمین اجتماعی، سازمان بسیج جامعه پزشکی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و …) و همت و تلاش مجاهدانه پیش کسوتان بهداری دفاع مقدس، نسبت به جمع آوری، ثبت و ضبط و تدوین دستاوردها و تجربیات بهداری دفاع مقدس و مقاومت و انتقال آن به نسل های آینده اقدام نماید.

به امید آنکه بخشی از دُرهای گنجیه دفاع مقدس را با همراهی و همکاری تمامی جهادگران عرصه سلامت کشور، استخراج و مورد بهره برداری قرار دهیم.


ساختار مؤسسه:

اهم اقدامات صورت گرفته در 4 حوزه ذیل :

1) ساختار و سازمان

الف ) شکل گیری ارکان مؤسسه شامل :

ب) امور اداری و ستادی :

ج) تشکیل میزهای سازمانی و تخصصی

د) تشکیل کمیته های تخصصی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

2) آموزشی – پژوهشی

3) فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی

4) فرهنگی- هنری

 

موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت
اجرا شده توسط: همیار وردپرس